Kraadiõppuritest kolmandatest riikidest välistudengitele Eesti tööturu võimaluste tutvustamise koolitused ja ühisüritused
Kuigi paljudes sektorites on töökäte puudus üsna terav ja paljud Eestis õppivad…
Loe rohkemKuigi paljudes sektorites on töökäte puudus üsna terav ja paljud Eestis õppivad…
Loe rohkemSuurendame kohalike omavalitsuste võimekust kolmandate riikide kodanikele teabe vahendamisel ja avalike teenuste pakkumisel.
Loe rohkemAnalüüsime rändestatistikat ning teeme ettepanekud rändega seotud andmete kogumise, väljastamise ja esitamise parendamiseks.
Loe rohkemUurime, millised on viimased lõimumisalased arengud Eesti ühiskonnas.
Loe rohkemViime ellu rahvusvahelise projekti (MIGRASCOPE), mille keskmes on tööandjad ning mille eesmärk on aidata kaasa sisserändajate sisenemisele ja lõimumisele Eesti tööturul.
Loe rohkemAnalüüsime teisest rahvusest töötute tööturule integreerimise praktikaid ning töötame välja soovitused tööturuteenuste paremaks korraldamiseks.
Loe rohkemViisime läbi kahe Integratsiooni Sihtasutuse projekti – sotsiaalkampaania “Karjäär Eestis” ja audiovisuaalmeediaprogramm „Meie Eestid“ – tulemuslikkuse hindamise.
Loe rohkemThe aim of the project is to develop a common platform for providing innovative services to increase the interaction among international talents – expats -, locals and private and public service providers.
Loe rohkemHindame „Rahvuskaaslaste programmi 2009–2013“ raames ellu viidud tegevuste edukust. Ühtlasi tuvastame ja soovitame tegevusi, mis aitavad kaasa rahvuskaaslaste sidemete hoidmisele ja tugevnemisele Eesti ning eesti keele ja kultuuriga.
Loe rohkemArendame Valgevene nooremas põlvkonnas demokraatlikke väärtusi ning suurendame noorte osalust ühiskondlike protsesside kujundamises.
Loe rohkemHindamise eesmärgiks on anda ülevaade Euroopa Pagulasfondist, Euroopa Tagasipöördumisfondist ning Välispiirifondist kaasrahastatud meetmete tulemuste ja mõju kohta.
Loe rohkemKoordineerime lõimumisvaldkonna arengukava “Lõimuv Eesti 2020” ettepanekute koostamist uuringute planeerimiseks, teadusnõukogu tööpõhimõtete loomiseks, arengukava eesmärkide mõõdikute määramiseks ning lõimumisprotsesside seiremudeli väljatöötamiseks.
Loe rohkemEesti ühiskonna integratsiooni monitooring keskendub valdkondliku arengukava „Lõimuv Eesti 2020“ strateegiliste eesmärkide realiseerumist toetavate või takistavate faktorite analüüsimisele.
Loe rohkemHindame Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fondi toel perioodil 2011-2013 ellu viidud tegevusi ning nende tulemuslikkust, mõju ja tõhusust.
Loe rohkemSeitsme lõimumisalase taustainfo teemalehe koostamine, eesmärgiga koguda taustainfot lõimumisvaldkonna kohta ning anda sisend uude lõimumiskavasse “Lõimuv Eesti 2020”.
Loe rohkemViime läbi uuringu tuvastamaks kui kerge või keeruline on Euroopa Liidu kodanikel vaba liikumine EL liikmesriikide vahel.
Loe rohkemAnalüüsime rahvusvahelise kaitse saanud isikute (pagulaste) integreeritust Eesti ühiskonda, kaardistame nende hetkeolukorra ja probleemid ning koostame soovitused olukorra parandamiseks.
Loe rohkemKoos seitsme suurema erakonna esindajatega arutasime Eesti lõimumise viie järgneva aasta suurimaid väljakutseid ning nende potentsiaalseid lahendusi, aga ka seda, kuhu integratsiooniprotsess välja peaks viima.
Loe rohkemAnname hinnangu Eestis erivajadustega varjupaigataotlejate vastuvõtutingimustele võrdluses Euroopa Liidu vastuvõtutingimuste direktiivi ja teiste liikmesriikide praktikatega. Lisaks teeme ettepanekuid välismaalastele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmiseks erivajadustega isikutele pakutavate vastuvõtutingimuste osas.
Loe rohkemTeada saamaks, kas Läti, Eesti ja Poola liiguvad õiges suunas lubadusega muuta oma ühiskonnad soosivamaks sisserändajate suhtes, eelkõige luues ja tagades võimalused immigrantidel osaleda riigi poliitilises ja ühiskondlikus elus, analüüsisime olemasolevate poliitilisi osaluse vorme ning Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fondi kaudu rakendatavate projekte.
Loe rohkemEesti riikliku lõimumiskava 2008-2013 välja töötamine ning sellega seonduvate tegevuste korraldamine.
Loe rohkemExploring the role national minorities had played in the process of democratic transition in South, Central and Eastern Europe and to identifying best practices developed in the target countries to support minorities in realising their interests.
Loe rohkemSelgitasime välja peamised poliitilised tegurid, mis puudutavad ja mõjutavad tõrjutud noorte immigrantide liikumist haridusmaastikult tööturule (või töötuks jäämiseni), hinnates ka sellest tulenevaid tagajärgi nende sotsiaalsele kaasatusele või tõrjutusele ning kodanikuaktiivsusele.
Loe rohkemAnalüüsisime rahvusvahelisi integratsioonialaseid praktikaid, koolitasime KOV-e, korraldasime konsultatsiooniseminare ministeeriumites ja asjassepuutuvates KOV-des. Seejärel töötasime välja ettepanekud, mille jaoks küsisime hinnanguid ulatuslikel tagasisideseminaridel KOV-des.
Loe rohkemHindamise käigus analüüsitakse vaadeldavate programmide asjakohasust, tulemuslikkust, tõhusust, lisanduvust nii programmide rakendamise kui ka oodatavate tulemuste ja mõjude seisukohast.
Loe rohkemTõime töötuppa kokku poliitikakujundajad, poliitikate elluviijad ning uurijad ja analüütikud, et arutada Eesti lõimumispoliitika mõõdikute süsteemi üle, vahetada mõtteid ja kogemusi ning et tuua esile praeguse süsteemi tugevused ja nõrkused.
Loe rohkemEdendame Eesti, Läti, Soome ja Rootsi ühise tööturu arengut, toetades tööjõu piiriülest mobiilsust ning erinevate tööturuosaliste omavahelist koostööd.
Loe rohkemMõõdame lõimumise tulemuslikkust, lõimumispoliitikaid ning teisi tegureid, mis võivad mõjutada lõimumispoliitika efektiivsust.
Loe rohkemKes on uusisserändajad Eestis, kuidas toimub nende kohanemine ning milline peaks olema kõige optimaalsem ja tõhusam sisserände tugiteenuste süsteem Eestis?
Loe rohkemAnalüüsime võrdse kohtlemise edendamise olukorda tööturul ning teadlikkust Eesti ühiskonnas. Lisaks hindamine ka võrdse kohtlemise alaseid projekte ning vaatleme teiste riikide häid praktikaid.
Loe rohkemViime läbi üle-eestilised arutelud, mille raames kaasame Eestis elavad Euroopa Liidu kolmandate riikide kodanikud ja määratlemata kodakondsusega elanikud Eesti lõimumispoliitika kujundamisse.
Loe rohkemTöötasime välja kodanikeühenduste finantsiliste toetusvõimaluste fondide andmebaasi, milles esitatud fondid finantseerivad tegevusi Eestile olulistel teemadel nagu kodanikuühiskonna ja demokraatia areng, sotsiaalne sidusus ja integratsioon, vähemuste õigused ning võrdõiguslikkus ja diskrimineerimisvastane võitlus.
Loe rohkemEesti koordinaatorina vastutame Eestiga seonduva info kogumise, kontrollimise ning täiendamise eest ning kogume kohalikke häid praktikaid
Loe rohkemHow the countries surrounding the Baltic Sea could learn to make the most of their human capital, both native and foreign-born?
Loe rohkemAnname ülevaate Eestis varjupaigataotlejatele ja rahvusvahelise kaitse saanud isikutele pakutavatest tugiteenustest ning hindame nende vajalikkust ja tõhusust.
Loe rohkemBalti Uuringute Instituut viib koostöös Tartu ja Tallinna Ülikooli ning Poliitikauuringute Keskusega…
Loe rohkemUuring keskendub Eesti väliskogukondade uurimisele ja sellel on kaks eesmärki. Esiteks soovime…
Loe rohkemAastal 2021 pakub Integratsiooni Sihtasutus (INSA) 500-le kolmandate riikide kodanikule (KRK) eesti…
Loe rohkemKasvava sisserände tõttu muutub Eesti aina mitmekeelsemaks ja –kultuurilisemaks ning üldhariduskoolides, kuhu…
Loe rohkemUuringu põhiküsimus on järgmine: kuivõrd sobib seniste monitooringute teoreetiline lähenemine, meetodid ning korraldus, et hinnata Eesti lõimumispoliitika muutuvas demograafilises, sotsiaalmajanduslikus ja kultuurilises kontekstis?
Loe rohkemUuring kaardistab mitmekultuurilise hariduse valdkonnas tegutsevad asutused ning nende vajadused, murekohad ja pakub välja võimalikud lahendused olukorra edasiarendamiseks.
Loe rohkemBalti Uuringute Instituut (IBS) teeb SA Archimedese noorteagentuuri (SANA) tellimusel Noortekohtumiste programmi mõju uuringut. Uuringul on kolm peamist eesmärki.
Loe rohkemBalti Uuringute Instituut koostab Uussisserändajate Eestis kohanemise analüüsi, milles käsitletakse uussisserändajate Eestis kohanemist soodustavaid ja takistavaid tegureid ning teenuseid analüüsiva rakendusuuringu läbiviimisest.
Loe rohkem